Sigma - rewolucyjne obiektywy

Opublikowany przez Piotr Rafiński

Strefa produktów marki Sigma. SIGMA to ponad 40 lat doświadczeń na rynku i ścisła światowa czołówka! To także zdobywca największej na świecie ilości nagród wśród niezależnych producentów obiektywów do aparatów różnych marek. Dzięki obiektywom Sigma możesz wyrażać swoje uczucia poprzez zdjęcia. Już od wielu lat Sigma pomaga fotografom na całym świecie uwieczniać ich wizje. Olbrzymi wybór obiektywów do lustrzanek jest w stanie maksymalnie wykorzystać kreatywność fotografujących i pełnię możliwości ich aparatów.

Fotografia reportażowa – co to takiego?

Fotografia reportażowa – co to takiego?

Głównym celem fotografii reportażowej jest pokazanie sytuacji, w taki sposób, w jaki ją zastaliśmy, a nie takiej, jaką chcielibyśmy uchwycić na zdjęciu. Jej istotą jest jednak nie tylko zaprezentowanie danego zdarzenia, lecz także wyrażenie poprzez zdjęcie jakiejś prawdy o życiu. Reportaż stanowi przeważnie cykl prac pokazujący życie danej grupy w ich naturalnym środowisku.

Czytaj wiêcej »

Jak dobrać obiektyw do lustrzanki?

Jak dobrać obiektyw do lustrzanki?

Dobrze dobrany obiektyw to podstawa jakości wykonywanych zdjęć. Jak wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika? Poniżej garść informacji o rodzajach obiektywów fotograficznych, podstawowych parametrach i bestsellerach. Należy pamiętać, że czasem warto kupić gorszy korpus, czyli tzw. "puszkę", a zainwestować w lepsze obiektywy, szczególnie stałoogniskowe. Nawet najlepszy aparat na świecie z obiektywem "kitowym" nie pozwoli na uzyskanie takiej głębi ostrości i jakości obrazu jak dużo gorszy aparat, ale z najlepszym obiektywem na świecie :)

Jeśli udało się wybrać lustrzankę i kupiło się tę wymarzoną oraz odpowiednią do potrzeb, to zapewne za jakiś czas zapadnie decyzja o wyborze obiektywu. Każdy aparat z reguły wyposażony jest w najbardziej podstawową wersję, czyli tzw. obiektyw kitowy, który jest wystarczający na początku przygody z fotografią. Jego zalety to z pewnością: niska cena, uniwersalność, szeroki kąt, dobra ostrość i mała średnica filtrów. Dlatego decydując się na zakup kolejnego nie warto się go pozbywać, całkiem możliwe, że jeszcze się przyda.

Początkującym fotografom przyda się również informacja, że tak na prawdę dopiero "stałka" nauczy Was robić zdjęcia - wymusi zupełnie inny sposób myślenia, bo będziecie musieli więcej się poruszać z aparatem. Pozwoli Wam to również wyrobić w sobie nawyk przewidywania najlepszej pozycji do zrobienia zdjęcia.

Czytaj wiêcej »

Sigma 18-300mm f3.5-6.3 DC MACRO OS HSM: najnowszy obiektyw typu hyperzoom

Sigma 18-300mm f3.5-6.3 DC MACRO OS HSM: najnowszy obiektyw typu hyperzoom

Sigma zaprezentowała nowy obiektyw, który należy do linii Contemporary. Mimo tak rozległego zakresu ogniskowej został wyposażony w 4 soczewki ze szkła fluorytowego FLD i jedną ze szkła o niskiej dyspersji SLD. Taka nowość bardzo odświeżyła ofertę producenta obiektywów Sigma. Nieporuszone zdjęcia dzięki autorskiemu systemowi stabilizacji optycznej obrazu, która ma zakres 3,5 EV. Szybki i cichy autofokus dzięki silnikowi HSM (Hyper Sonic Motor). Wybierając obiektyw o tak dużym zakresie ogniskowych byliśmy przyzwyczajeni do kompromisu pomiędzy jakością obrazu, a długością ogniskowych. Inżynierowie Sigmy opracowali odpowiedni układ optyczny, który jest zastosowany w SIGMA 18-300 mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM, gwarantuje entuzjastom fotografii wysoką jakość obrazu, szeroki zakres ogniskowych, który posiada duże zbliżenie optyczne 16,6x. Czytaj wiêcej »

Poradnik: Jak zainstalować i użyć Presety do Adobe Lightroom

Poradnik: Jak zainstalować i użyć Presety do Adobe Lightroom

Wszędzie można przeczytać o tajemniczych presetach do Adobe Lightroom-a. Czym one właściwie są, skąd je pobrać lub kupić i jak używać ? Przedstawiamy krótki poradnik przybliżający te zagadnienia. Należę do tej bardziej leniwej grupy ludzkości i lubię sobie ułatwiać pracę i ją optymalizować. Dzięki presetom jestem w stanie przetworzyć 100-200 zdjęć z danej sesji tego samego wieczora i wrzucić na mój portal jeszcze zanim ludzie obudzą się następnego dnia :) Dodatkowo profesjonalnie przygotowane presety potrafią zmienić nawet nudne zdjęcie w unikalny obrazek, którym chętnie będziemy się chwalić. Jeśli zastanawialiście się gdzie leży tajemnica zdjęć ślubnych lub sesji rodzinnych profesjonalnych fotografów to odpowiedź jest zaskakująco prosta - presety (lub akcje dla Photoshop-a). Czytaj wiêcej »

Przedłuż bezpłatnie gwarancję na obiektywy Sigma

Przedłuż bezpłatnie gwarancję na obiektywy Sigma

Firma K-Consult będąca wyłącznym dystrybutorem obiektywów marki Sigma w Polsce wprowadziła od 1 grudnia możliwość bezpłatnego przedłużenia gwarancji na obiektywy z serii SIGMA GLOBAL VISON. Jest to ukłon w stronę użytkowników i potwierdzenie wysokiej jakości sprzętu fotograficznego. Dotyczy to wszystkich nowych i sprzedanych już obiektywów należących do jednej z linii - CONTEMPORARY, ART, SPORT. Celem tego działania jest zwiększenie komfortu nabywców wynikającego z posiadania i użytkowania produktu marki SIGMA. Dzięki rejestracji, gwarancja na obiektyw wyniesie 3 lata. Wystarczy wejść na stronę, zarejestrować obiektyw, po czym wydrukować dokument potwierdzający przedłużenie gwarancji. Czytaj wiêcej »

Ograniczona gwarancja regionalna na produkty marki Sigma

Ograniczona gwarancja regionalna na produkty marki Sigma

Firma K-Consult będąca wyłącznym dystrybutorem obiektywów marki Sigma w Polsce wszystkim użytkownikom przypomina, że od połowy 2012 roku Sigma Corporation wprowadziła system ograniczonych gwarancji regionalnych, zastępujący obecną do tego czasu ograniczoną gwarancję międzynarodową. Od tego momentu do obiektywów załączana jest karta gwarancyjna zgodna z regionem dystrybutora, do którego trafił obiektyw z fabryki Sigma. Czytaj wiêcej »

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi

21 marca 2013 r. rozpocznie się 16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video - FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Łódzkie targi są największą tego typu imprezą w Polsce. Cykliczne spotkania są okazją do przetestowania sprzętu, zapoznania się z nowościami i sprawdzenia aktualnych trendów. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich fotoamatorów. Czytaj wiêcej »

Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM oficjalnie zapowiedziana

Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM oficjalnie zapowiedziana

Firma Sigma Corporation oficjalnie przedstawiła chyba jeden z najjaśniejszych obiektywów zmiennoogniskowy dla aparatów z matrycą APS-C i DX. Potwierdziły się tym samym plotki, które krążyły od jakiegoś czasu wśród fotoamatorów oraz na portalach fotograficznych. Obiektyw nie należy do lekkich (waga 810 gramów) i malutkich (78mm x 121 mm). Nowe linie produktów Sigmy posiadają bardzo przyjemne i ergonomiczne gumowe wykończenia. Korpus obiektywu wykonano z metalu oraz materiału TSC, który jest odporny na udary, niekorzystne temperatury oraz odkształcenia. Czytaj wiêcej »

Strefa produktów Sigma

Made in Japan

Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Sigma jest obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii − "made in Japan". Firma lubi myśleć, iż ich produkty są w jakiś sposób nasycone esencją ich ojczyzny, której dobrodziejstwami są czyste powietrze i woda oraz pracowici, skupieni ludzie. Produkty firmy Sigma spełniają potrzeby profesjonalistów i miłośników fotografii z całego świata, ponieważ procesy produkcyjne opierają się na prawdziwej fachowości oraz pasji i dumie ekspertów.

SIGMA Aizu, Japan

Sigma ProCentrum

To sieć profesjonalnych salonów, które umożliwiają testowanie, wypożyczanie oraz zakup obiektywów. W każdym punkcie użytkownicy sprzętu fotograficznego znajdą pełną ofertę optyki do lustrzanek cyfrowych oraz analogowych, a także fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

Jednak Sigma ProCentrum to coś więcej niż wypożyczalnia sprzętu fotograficznego. Profesjonalista znajdzie tu możliwość wypożyczenia wysokiej klasy obiektywu, który jest mu potrzebny tylko jednorazowo lub chce przetestować jego możliwości przed decyzją o ewentualnym zakupie. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik jest w stanie ocenić sprzęt pod kątem jego przydatności w konkretnej sytuacji, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Natomiast amator sam może przekonać się o jakości profesjonalnych obiektywów.

źródło: www.sigma-foto.pl

Grecka litera Sigma jest w matematyce używana jako symbol sumy. Dlatego dla ludzi związanych z fotografią na całym świecie działalność firmy SIGMA to suma procesów badawczych, technologii, produkcji i obsługi serwisowej w segmencie obiektywów, cyfrowych lustrzanek i lamp błyskowych. Sigma jest absolutnym wyjątkiem na rynku fotograficznym, bo wszystkie firmowane przez siebie artykuły produkuje w Japonii. Sigma ProCentrum to łatwa dostępność ponad 200 obiektywów z różnymi mocowaniami i możliwość ich przetestowania, bez dużych inwestycji finansowych, to spełnienie marzeń prawie każdego fotografa.


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+