Samsung - inteligentne aparaty Smart Camera i obiektywy

Opublikowany przez Piotr Rafiński

Strefa produktów marki Samsung. Od ponad 70 lat firma Samsung poświęciła wszystkie swoje wysiłki na rzecz stworzenia lepszego świata dostarczając zaawansowanych technologii zarówno dla przedsiębiorstw jak i użytkowników indywidualnych. Firma Samsung jest głęboko przekonana, że przyszłość fotografii opiera się na łączności, dlatego rozwija innowacyjną technologię Samsung SMART CAMERA.

Fotografia reportażowa – co to takiego?

Fotografia reportażowa – co to takiego?

Głównym celem fotografii reportażowej jest pokazanie sytuacji, w taki sposób, w jaki ją zastaliśmy, a nie takiej, jaką chcielibyśmy uchwycić na zdjęciu. Jej istotą jest jednak nie tylko zaprezentowanie danego zdarzenia, lecz także wyrażenie poprzez zdjęcie jakiejś prawdy o życiu. Reportaż stanowi przeważnie cykl prac pokazujący życie danej grupy w ich naturalnym środowisku.

Czytaj wiêcej »

Jak dobrać obiektyw do lustrzanki?

Jak dobrać obiektyw do lustrzanki?

Dobrze dobrany obiektyw to podstawa jakości wykonywanych zdjęć. Jak wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika? Poniżej garść informacji o rodzajach obiektywów fotograficznych, podstawowych parametrach i bestsellerach. Należy pamiętać, że czasem warto kupić gorszy korpus, czyli tzw. "puszkę", a zainwestować w lepsze obiektywy, szczególnie stałoogniskowe. Nawet najlepszy aparat na świecie z obiektywem "kitowym" nie pozwoli na uzyskanie takiej głębi ostrości i jakości obrazu jak dużo gorszy aparat, ale z najlepszym obiektywem na świecie :)

Jeśli udało się wybrać lustrzankę i kupiło się tę wymarzoną oraz odpowiednią do potrzeb, to zapewne za jakiś czas zapadnie decyzja o wyborze obiektywu. Każdy aparat z reguły wyposażony jest w najbardziej podstawową wersję, czyli tzw. obiektyw kitowy, który jest wystarczający na początku przygody z fotografią. Jego zalety to z pewnością: niska cena, uniwersalność, szeroki kąt, dobra ostrość i mała średnica filtrów. Dlatego decydując się na zakup kolejnego nie warto się go pozbywać, całkiem możliwe, że jeszcze się przyda.

Początkującym fotografom przyda się również informacja, że tak na prawdę dopiero "stałka" nauczy Was robić zdjęcia - wymusi zupełnie inny sposób myślenia, bo będziecie musieli więcej się poruszać z aparatem. Pozwoli Wam to również wyrobić w sobie nawyk przewidywania najlepszej pozycji do zrobienia zdjęcia.

Czytaj wiêcej »

iPhone 6 Plus vs Samsung Galaxy Note 3: test wytrzymałości

iPhone 6 Plus vs Samsung Galaxy Note 3: test wytrzymałości

Przy piątku nieco z przymrużeniem oka ;) Najnowsze smartfony kontra blender - czy przetrwają tą bitwę ? ;) Ostatnio w sieci głośno o możliwości wygięcia iPhone 6 Plus. Pojawia się cała masa memów (jak dla mnie trafione w samo sedno). Wojna medialna między Samsung, a Apple trwa w najlepsze. Cała ta sytuacja jest dość komiczna, bo słupki sprzedażowe iPhone cały czas rosną... Oglądając test wytrzymałości i patrząc na to z dystansu, tak sobie myślę, czy cała ta "afera" nie została sprytnie zaplanowana przez Apple. O ich super smartfonie piszą wszystkie największe portale na świecie, a blogerzy prześcigają się w udostępnianiu filmików... Jak Wy myślicie - sprytnie zaplanowana akcja marketingowa, czy wada technologiczna ? :D Czytaj wiêcej »

Poradnik: Jak zainstalować i użyć Presety do Adobe Lightroom

Poradnik: Jak zainstalować i użyć Presety do Adobe Lightroom

Wszędzie można przeczytać o tajemniczych presetach do Adobe Lightroom-a. Czym one właściwie są, skąd je pobrać lub kupić i jak używać ? Przedstawiamy krótki poradnik przybliżający te zagadnienia. Należę do tej bardziej leniwej grupy ludzkości i lubię sobie ułatwiać pracę i ją optymalizować. Dzięki presetom jestem w stanie przetworzyć 100-200 zdjęć z danej sesji tego samego wieczora i wrzucić na mój portal jeszcze zanim ludzie obudzą się następnego dnia :) Dodatkowo profesjonalnie przygotowane presety potrafią zmienić nawet nudne zdjęcie w unikalny obrazek, którym chętnie będziemy się chwalić. Jeśli zastanawialiście się gdzie leży tajemnica zdjęć ślubnych lub sesji rodzinnych profesjonalnych fotografów to odpowiedź jest zaskakująco prosta - presety (lub akcje dla Photoshop-a). Czytaj wiêcej »

Samsung SMART CAMERA NX300 - piękny aparat w stylu retro

Samsung SMART CAMERA NX300 - piękny aparat w stylu retro

Poznajcie nowy bezlusterkowiec firmy Samsung. Posiada on hybrydowy autofokus, obrotowy ekran LCD oraz łączność Wi-Fi. Został on zaprezentowany pierwszy raz na CES 2013. W środku znajduje się matryca 20.3MP APS-C CMOS, zdolna rejstrować filmy 1080/60p. Szeroki zakres czułości ISO (ISO 100–25600) zwiększa możliwości aparatu i pozwala robić dobre zdjęcia przy każdym świetle. Nowy hybrydowy autofocus (AF) oparty na detekcji fazy i kontrastu umożliwia szybkie robienie ostrych zdjęć, a błyskawiczna migawka (1/6000 s) oraz tryb fotografowania seryjnego (8,6 klatek/sek.) Czytaj wiêcej »

Samsung NX1000: 20 megapikseli w lekkiej i solidnej obudowie

Samsung NX1000: 20 megapikseli w lekkiej i solidnej obudowie

Samsung NX1000 to przedstawiciel systemu NX, który jest zaliczany do aparatów fotograficznych typu "bezlusterkowiec". Jest on też zaliczany do aparatów Samsung SMART. Posiada lekką, plastikową obudowę, która jest przy tym bardzo solidnie wykonana i daje poczucie wysokiej jakości wykonania. Ten mały aparat cyfrowy posiada matrycę CMOS 20.3 megapiksela formatu APS-C, co zapewnia niski poziom szumów oraz duży zakres dynamiczny. Czułość ISO zawiera się w przedziale 100-12.800, a filmy Full HD można nagrywać w standardzie 1080p. Samsung NX1000 posiada również łączność Wi-Fi, 3 calowy ekran LCD oraz unikalną dla aparatów cyfrowych marki Samsung funkcję i-Function (dostępna z odpowiednimi obiektywami Samsung). Ten kompaktowy aparat kosztuje w granicach 1100zł. Czytaj wiêcej »

Samsung Galaxy NX - aparat fotograficzny z Android Jelly Bean

Samsung Galaxy NX - aparat fotograficzny z Android Jelly Bean

Samsung zaskakuje swoim aparatem cyfrowym z matrycą 20.3 MP APS-C, bagnetem NX. Jest też wsparcie dla Android APP, NFC, łącznością WiFi, 3G/4G LTE. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja systemowa, która wykorzystuje system operacyjny Android. Samsung przyzwyczaił już Nas do innowacyjnych rozwiązań. Nie wiadomo, czy ten aparat cyfrowy z Android Jelly Bean okaże się hitem sprzedażowym, ale na pewno jest bardzo ambitną konstrukcją. Mnie osobiście interesuje jak bardzo można wpłynąć na systemy fotograficzne aparatu podczas tworzenia własnych aplikacji. Czy jest dostęp do systemu autofokus oraz do pomiaru ekspozycji... no i najważniejsze, czy jest bezpośredni dostęp do plików RAW :) Czytaj wiêcej »

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi

21 marca 2013 r. rozpocznie się 16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video - FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Łódzkie targi są największą tego typu imprezą w Polsce. Cykliczne spotkania są okazją do przetestowania sprzętu, zapoznania się z nowościami i sprawdzenia aktualnych trendów. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich fotoamatorów. Czytaj wiêcej »

Strefa produktów Samsung

Historia firmy

1 marca 1938 roku Prezes-założyciel Byung-Chull Lee rozpoczął działalność biznesową w miejscowości Taegu w Korei. Początkowo firma zajmowała się głównie działalnością eksportową, sprzedając suszone ryby koreańskie, warzywa i owoce do Mandżurii i Pekinu. Wczesne lata 90-te były okresem ogromnych wyzwań stawianych przez wysoko rozwinięte technologie.

W połowie lat 90-tych firma Samsung dokonała wewnętrznej rewolucji - a wszystko to w ramach wizji "jakość na pierwszym miejscu". Era cyfrowa przyniosła firmom o zasięgu globalnym rewolucyjne zmiany i możliwości. Odpowiedź firmy Samsung to zaawansowane technologie, konkurencyjne produkty i nieustająca innowacyjność. Dziś sygnowane marką Samsung produkty i procedury, cechujące się innowacyjnością i najwyższą jakością, są znane na całym świecie.

Samsung Smart Camera

Firma Samsung udoskonaliła swoją cieszącą się uznaniem, innowacyjną technologię łączności bezprzewodowej SMART CAMERA i stworzyła technologię SMART CAMERA 2.0. Dzięki nowym funkcjom użytkownicy mogą błyskawicznie dzielić się najważniejszymi zdjęciami, bez względu na to, który z wielu modeli z serii SMART CAMERA wybiorą. Firma Samsung przyjęła koncepcję "prostej obsługi poprzez jedno kliknięcie" (One Click, Simplify), która pozwala bezproblemowo łączyć urządzenia i udostępniać zdjęcia poprzez wykonanie jednej czynności w doskonale zaprojektowanym interfejsie.

[Samsung SMART CAMERA NX2000] Smart Usability Demo Video

Aplikacja Samsung SMART CAMERA to kolejny dowód zaangażowania firmy Samsung w rozwój świata połączonych urządzeń, a także odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy chcą mieć bezproblemowy dostęp do nowych technologii z poziomu aplikacji. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu użytkownicy smartfonów mogą pobrać aplikację (dostępną dla systemów operacyjnych Android oraz iOS) i korzystać z możliwości technologii SMART CAMERA poprzez sieć Wi-Fi. W ten sposób mogą wykonywać zdjęcia z każdego podłączonego aparatu Samsung.

źródło: www.samsung.com/pl

Firma Samsung jest bardzo dobrze znana na naszym rynku, oferuje szeroką gamę produktów. Znana jest ze swojej innowacyjności oraz szybkości wprowadzania nowych produktów. System NX został zaprojektowany na podobieństwo lustrzanek cyfrowych, czyli z możliwością wymiany obiektywów, a jednocześnie posiada funkcje kompaktów – na przykład brak tradycyjnego wizjera optycznego ani lustra. Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci.


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+