Narzędzia dla fotografów

Opublikowany przez Piotr Rafiński

W tym dziale znajdziecie opisy przydatnych narzędzi, które mogą być przydatne dla fotoamatora. Postaramy przybliżyć tutaj zarówno ciekawe oprogramowanie, jak również akcesoria fotograficzne.

Recenzja: Paczka 364 presetów do Lightroom od Symufa

Recenzja: Paczka 364 presetów do Lightroom od Symufa

Szukasz interesujących presetów do Adobe Lightroom ? Przedstawiamy paczkę 364 presetów od symufa.etsy.com, które zamienią nawet nudne zdjęcia w intrygujące fotografie! Styl przetwarzania zdjęć tą paczką ociera się trochę o fotografię artystyczną, ponieważ stosowane są mocne zmiany kolorystyki zdjęć oraz inwazyjne operacje na kontraście zdjęcia. Trzeba jednak oddać twórcom, że stworzyli produkt cechujący się wysokim stosunkiem jakości do ceny. Oryginalna nazwa paczki to 364 ALL SYMUFA LIGHTROOM PRESETS BUNDLE. Regularna cena to $32.00 (w tej chwili dostępne za 50% ceny - ok. 50zł). Dla osób niezdecydowanych do zakupu całej paczki Symufa co jakiś czas udostępnia darmowe presety, żeby każdy mógł je wypróbować.

Czytaj wiêcej »

Recenzja: Paczka akcji Photoshop od Symufa

Recenzja: Paczka akcji Photoshop od Symufa

Przedstawiamy paczkę akcji 115 od symufa.etsy.com do Adobe Photoshop, dzięki którym obróbka fotografii stanie się szybsza, przyjemniejsza oraz bardziej niezwykła. Akcje pasują do wielu typów fotografii dodając w nich niesamowite efekty oraz niepowtarzalną stylistykę. Twórcą akcji należy się w tej kwestii pochwała. Zamieściliśmy krótki poradnik wideo prezentujący sposób dodawania nowych akcji do Photopshop-a. Prezentujemy również galerię przetworzonych zdjęć przy pomocy tego produktu oraz porównanie zdjęć przed / po, które naszym zdaniem daje najlepszy pogląd na możliwości akcji od firmy Symufa.

Czytaj wiêcej »

Polecamy: Darmowy program do faktur dla fotografów

Polecamy: Darmowy program do faktur dla fotografów

Codzienne życie fotografa to nie tylko robienie zdjęć, ale również prowadzenie własnej działalności w takiej lub innej formie. Gdy ja zakładałem własną firmę to od razu szukałem odpowiedniej usługi internetowej, aby móc szybko i z każdego miejsca wystawiać faktury :) Znalazłem ifirma.pl i szybko okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę. Jest to nie tylko darmowy program do wystawiania faktur, ale również cała księgowość internetowa z możliwością dokupienia dodatkowych usług takich jak biuro rachunkowe, czy zdalna wysyłka dokumentów. Wisienką na torcie jest jeden z najlepszych działów wsparcia technicznego oraz fakt, że po prostu słuchają i cenią ludzi, którzy używają ich produktów. Od razu napiszę również, że nie jest to wpis sponsorowany przez ifirma... To moja prywatna opinia na temat wspaniałego - POLSKIEGO - produktu, który doceniam nie tylko jako właściciel firmy, ale również jako programista i projektant aplikacji internetowych :)

Czytaj wiêcej »

Lumia Denim: Aktualizacja od Microsoft - Łatwiej! Szybciej! Dokładniej!

Lumia Denim: Aktualizacja od Microsoft - Łatwiej! Szybciej! Dokładniej!

Firma Microsoft zaprezentowała na targach IFA 2014 w Berlinie aktualizację dla systemu Windows Phone 8.1. Innowacje zastosowane w aplikacji Lumia Camera pozwolą na jeszcze szybsze i łatwiejsze robienie zdjęć. Pojawią się nowe funkcje takie jak: Moment Capture, Rich Capture oraz Dynamic Flash. Udostępnione zostanie nagrywanie filmów w jakości 4K, 24 klatki na sekundę. Poprawiono również działanie asystenta głosowego Cortana i umożliwiono jego aktywację specjalną komendą "Hey Cortana". Aktualizacja Lumia Denim potwierdza pozycję Microsoftu jako lidera technologii fotograficznych w smart fonach. Zobacz, które urządzenia zyskają najwięcej :) Czytaj wiêcej »

Skype Premium za darmo przez 12 miesięcy :)

Skype Premium za darmo przez 12 miesięcy :)

Skorzystaj z promocji i ciesz się grupowymi rozmowami i dzieleniem się ekranem przez 12 miesięcy za darmo. To jest ciekawy prezent od firmy Microsoft. W darmowej wersji Skype mamy możliwość rozmowy tylko w 2 osoby, w wersji premium może uczestniczyć w wideokonferencji do 10 osób, chociaż Microsoft zaleca rozmowy w 5 osób w celu uzyskania jak najlepszej jakości. Dodatkowo uzyskamy dostęp do dzielenia się ekranem w rozmowie grupowej - w ten sposób w prosty sposób możemy np. pokazać naszemu zespołowi nad czym teraz pracujemy. Normalnie takie konto kosztuje ok. 260zł, więc to niezła okazja, żeby przetestować Skype Premium wraz ze swoimi znajomymi :) Czytaj wiêcej »

Cyberlink rozdaje PhotoDirector 4 za darmo! Śpiesz się :)

Cyberlink rozdaje PhotoDirector 4 za darmo! Śpiesz się :)

Znakomity program do obróbki zdjęć - radzi sobie bardzo dobrze z formatem JPEG jak również RAW! Wartość programu to 99$. Skąd wzięła się ta promocja ? Najnowszy PhotoDirector ma już numer 5, także możemy za darmo otrzymać poprzednią wersję programu - nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobry edytor plików RAW i można nim uzyskać bardzo fajne efekty. Jest to fajna alternatywa dla Adobe Lightroom oraz dla Photoshopa - warto wypróbować go, ponieważ ma przyjazny interfejs i duże możliwości edycji obrazów. Czytaj wiêcej »

Instagram BETA dla Windows Phone

Instagram BETA dla Windows Phone

Przeszło 150 milionów osób uwielbia Instagram! Teraz możesz również dzielić się wspomnieniami z Windows Phone. W końcu doczekaliśmy się oficjalnej aplikacji Instagram dla Windows Phone. Wprawdzie jest to dopiero wersja BETA, ale jest to wielki krok na przód dla systemu operacyjnego firmy Microsoft. Kolejni wielcy gracze decydują się tworzyć aplikacje dla mobilnych okienek, a to oznacza, że ten system został w końcu uznany za liczący się na arenie urządzeń przenośnych. Dla nas użytkowników jest to dodatkowy plus, bo już od pewnego czasu widać wpływ Windows Phone na pozostałe systemy operacyjne (np. tworzenie bardziej płaskich i przejrzystych interfejsów). Czytaj wiêcej »

Lightroom 5.2: w końcu poprawiono irytujące błędy

Lightroom 5.2: w końcu poprawiono irytujące błędy

Firma Adobe wydała aktualizację (5.2) dla programu Adobe Lightroom. Poprawiono w niej sporo błędów - niektóre były na prawdę irytujące. Pojawiło się wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów oraz kilka ciekawych nowych funkcji. Bardzo cieszy fakt, że pojawiło się wsparcie dla najnowszych aparatów w kwestii zdalnego sterowania oraz robienia zdjęć bezpośrednio z Lightroom'a. Wraz z tą wersją udostępniono również narzędzia programistyczne Lightroom 5 Software Development Kit (SDK). Uaktualnienie można pobrać bezpośrednio ze strony adobe.com. Brawa dla firmy Adobe za tą aktualizację! Czekamy na kolejne ciekawe funkcjonalności - może np. łatwiejsze dodawanie efektu tilt-shift oraz wewnętrzna obsługa tworzenia plików HDR? :) Czytaj wiêcej »

Google Picasa wersja 3.9

Google Picasa wersja 3.9

Pojawiła się nowa wersja bardzo fajnego programu umożliwiającego zarządzanie oraz edycję zdjęć. Cechuje go prostota, przejrzystość oraz szybkość działania. Bardzo dużym plusem jest też fakt, że program jest darmowy. Czytaj wiêcej »

Cyberlink PhotoDirector 4 - dziecinnie prosta obróbka plików RAW

Cyberlink PhotoDirector 4 - dziecinnie prosta obróbka plików RAW

To wspaniałe narzędzie dla amatorów fotografii. Jego głównymi zaletami są prosty i intuicyjny interfejs oraz wysoka jakość plików wynikowych. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest również prędkość działania tego programu. Choć brakuje mu jeszcze kilku zaawansowanych funkcji, to stanowi on ciekawą alternatywę dla Adobe Lightroom 4, który jest od niego również droższy. Czytaj wiêcej »

Lightroom 5 beta za darmo do 30 czerwca

Lightroom 5 beta za darmo do 30 czerwca

Firma Adobe udostępniła oficjalną wersję beta jednego z najlepszych programów do obróbki zdjęć. Każdy może go pobrać za darmo i pobawić się nim do 30 czerwca 2013r. To wydanie jeszcze bardziej kładzie nacisk na tworzenie kreatywnych i wyjątkowych fotografii. Dodana została w końcu opcja obróbki zdjęć offline z prawdziwego zdarzenia (bez konieczności posiadania przy sobie zdjęć w pełnej rozdzielczości). Czytaj wiêcej »


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+